Ostatnie 3 webinary dla rodziców i nauczycieli w ramach projektu pt. Bajeczna świadomość

wpis w: Aktualności | 0

SPOTKANIE NR 5. GRZEGORZ STUNŻA 07.12.2022, godz. 19.00

Temat: Bezpieczna rodzina w sieci

STRESZCZENIE: Podczas webinaru zajmiemy się podstawami bezpiecznego korzystania z internetu. Porozmawiamy, z jakich popularnych aplikacji społecznościowych i związanych z dostępem do filmów, muzyki i obrazów korzystać bezpiecznie w określonym wieku i w jaki sposób.
Określimy, jak formułować zasady korzystania z mediów w domu. Dodatkowo zapoznamy się z aplikacjami, które umożliwiają twórcze i edukacyjne działania dzieciom i młodzieży (czasami wspólnie z rodzicami).

GRZEGORZ D. STUNŻA, adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej Instytutu Pedagogiki UG, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Tata trójki dzieci.

https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/bezpieczna-rodzina-w-sieci


SPOTKANIE NR 6. MARIA MARUSZCZYK 14.12.2022, godz. 19.00

Temat: Z innej bajki – czy wciąż warto czytać i opowiadać bajki dzieciom?

STRESZCZENIE: Bajki puszczane na tablecie do obiadu, podczas jazdy samochodem, na wizycie u lekarza już nikogo nie dziwią. Czy zatem animacje dostępne na serwisach streaming owych to cudowne narzędzie na uspokojenie dziecka, czy droga donikąd? Jak oglądanie bajek wpływa na
rozwój dziecka? Czy opowiadanie i czytanie bajek to już prehistoria?

MARIA MARUSZCZYK: psycholog, trenerka umiejętności miękkich. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty i treningi dla dzieci, rodziców, a także nauczycieli. W jej pracy w centrum stoi dziecko i jego umiejętności emocjonalno-społeczne. Jest jedną z autorek pierwszego w Polsce programu rekomendowanego dla dzieci od 4 r.z. Poruszające Bajki o Emocjach. Piszę i opowiadam bajki. Wydaje materiały edukacyjne dla nauczycieli i rodziców dotyczące emocji dzieci oraz bajkoterapii.
Stworzyła kurs dla rodziców niemających za wiele czasu „Chcę inaczej!”, który pomaga zrozumieć trudne zachowania dziecka. Prywatnie realizuje się w drobnych aktywnościach artystycznych, tj. w malowaniu czy hafcie koralikowym. Jest mamą trójki dzieci.

https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/z-innej-bajki-czy-wciaz-warto-czytac-i-opowiadac-bajki-dzieciom-


SPOTKANIE NR 7. ANNA HADY 21.12.2022, godz. 19.00

Temat: Święta pełne dobrych relacji – zadbajmy o to, czym się obdarowujemy

STRESZCZENIE:
Na chwilę przed Świętami chcemy zaprosić Was na spotkanie i rozmowę o tym, jak zadbać w tym czasie o siebie i o bliskich. Przyjrzymy się świątecznym oczekiwaniom, które mogą nas obciążać i odbierać radość z tego, co już mamy oraz zastanowimy się na co chcemy tym razem świadomie zwrócić swoją uwagę, aby nie przegapiać tego, co ważne. Taka chwila refleksji może pomóc zostawić za sobą stare scenariusze, które już nam nie służą i dokonać nowych wyborów, które będą bliższe potrzebom wszystkich domowników. A wszystko po to, by wykorzystać świąteczny czas do budowania dobrych relacji i zadbania o siebie samych i siebie nawzajem.

ANNA HADY: Coach PCM®, Certyfikowany Konsultant Kryzysowy. Pomaga w wyjściu z kryzysu psychologicznego oraz rozwoju poprzez zwiększanie samoświadomości w relacjach prywatnych i zawodowych oraz w rodzicielstwie. Wspiera rodziców i nauczycieli w tworzeniu autentycznych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Ukończyła m.in. certyfikowane szkolenia Advanced Master Program on the Treatment of Trauma (NICAMB), specjalizację z Psychologii Pozytywnej (University of Pennsylvania). Jest praktykiem ACT (Acceptance & Commitment Therapy) i Clinical EFT (Emotional Freedom Technique).

https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/swieta-pelne-dobrych-relacji-zadbajmy-o-to-czym-sie-obdarowujemy