Miedzy portem a koleją. Nowoczesny transport kolejowy w Polsce

wpis w: Aktualności | 0

27 września 2016 r. uczniowie uczestniczyli w konferencji naukowej pt. „Miedzy portem, a koleją. Nowoczesny transport kolejowy w Polsce”.

W pierwszej części poznali obecną sytuację w polskim transporcie kolejowym. Zaprezentowano projekty zrealizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz ich pozytywne skutki. Druga część dotyczyła znaczenia inwestycji oraz integracji z zagranicą. Omówiono poprawę dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni. Gośćmi konferencji byli Monika Wszeborowska – Dyrektor Biura Marketingu Portu Gdańskiego oraz Marcin Kamala – Sales Support Manager DCT Gdańsk S.A. Prelegenci przedstawili znaczenie projektów zrealizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dla Portu Gdańsk i terminala kontenerowego DCT. Na zakończenie wystąpił dr Marcin Wołek z katedry Rynku Transportowego Uniwersytetu Gdańskiego, który zaprezentował infrastrukturę kolejową w obsłudze portów morskich jako czynnika rozwoju branży TSL.