Pierwsza akcja krwiodawstwa w ZSET

wpis w: Aktualności | 0

W czwartek 5 stycznia 2017 roku gościliśmy u siebie ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli dzięki temu szansę oddać honorowo krew.

Zgłosiło się 50 osób, z czego ostatecznie do donacji zakwalifikowały się 34. Łącznie udało się w ten sposób zebrać 15,3 litra krwi.

Pragniemy tu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu całej akcji – organizatorom, pracownikom RCKiK w Gdańsku i krwiodawcom. Dzięki wspólnym wysiłkom mieliśmy szansę uratować życie wielu osób wymagających transfuzji – krew to cenny lek, którego nie da się jednak wyprodukować i nie ma innego sposobu na jego zyskanie, jak tylko krwiodawstwo.

Zachęcamy jednocześnie wszystkich pełnoletnich uczniów do udziału w kolejnej akcji oddawania krwi w naszej szkole, która odbędzie się najprawdopodobniej wiosną.