X Międzyszkolny Turniej Językowy Rosyjsko-Angielski

wpis w: Aktualności | 0

W czwartek 16 lutego 2017 roku trzech uczniów z kl. III TU: Kamil Bladowski, Oskar Höhle i Marcin Kuchta wzięło udział w X Międzyszkolnym Turnieju Językowym Rosyjsko-Angielskim, który odbył się w XIX LO w Gdańsku.

Po zaciętej rywalizacji, w której mieli do wykonania różne zadania, np. odgadnięcie narysowanego przysłowia, zaśpiewanie piosenki, kalambury, scenki, tłumaczenie słówek na czas, nasi uczniowie zajęli V miejsce. Otrzymali podziękowania oraz drobne prezenty – płyty z materiałami na temat Moskwy i innych miast Rosji oraz rosyjskiej sztuki.

Jako kibice towarzyszyli im koledzy i koleżanki z klasy: Daria Darznik, Agata Rumkowska, Piotr Dejk i Szymon Małkowski.
Wszyscy pojechali pod opieką nauczycielki języka rosyjskiego, pani Ireny Lewandowskiej.