Współpraca z firmą Alexander

wpis w: Aktualności | 0

czniowie klasy I bS w ramach współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży uczestniczą w projekcie pt. „Trening umiejętności społecznych”, który polega na realizacji zadań dla społeczności lokalnej. Uczniowie prowadzą dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni warsztaty z grami logicznymi, planszowymi i strategicznymi.

Gimnastyka „szarych komórek” to główny cel tych warsztatów. Nasi uczniowie realizują projekt, aby zachęcić dzieci do logicznego myślenia. Poprzez gry i zabawy pokazują im, że to kluczowa ludzka umiejętność, zapewniająca sprawne funkcjonowanie i prawidłowy rozwój w przyszłości. Na zakończenie warsztatów przeprowadzą konkurs pt. „Główka pracuje”. Dzieci uczestniczące w projekcie  będą  rozwiązywać zagadki, rebusy i inne zadania.

Uczniowie nawiązali współpracę z firmą Alexander, która ufundowała gry logiczne, planszowe i strategiczne. Zostaną one wykorzystane na zajęciach oraz w formie nagród dla dzieci. Po zakończonych warsztatach wszystkie gry przekażemy na rzecz Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni z prośbą o kontynuację warsztatów.

W imieniu całej grupy projektowej składamy serdeczne podziękowania dla firmy Z.P. Alexander za wsparcie i pomoc w realizacji cyklu warsztatów dla dzieci. Państwa postawa jest godna szacunku i uznania, jeszcze raz dziękujemy za współpracę i życzliwość.