Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie Junior Biznes

wpis w: Aktualności | 0

31 marca 2017 roku podczas Gali Finałowej w Gdyńskim Centrum Filmowym nasi uczniowie otrzymali III nagrodę w prestiżowym konkursie Junior Biznes.

Była to już druga edycja konkursu skierowanego do gdyńskiej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zadaniem uczestników było opracowanie pomysłu biznesowego, który finaliści prezentowali przed jury konkursowym.
W jury zasiedli przedstawiciele Urzędu Miasta Gdyni, Fundacji Gospodarczej, Thomson Reuters oraz Gdyńskiego Centrum Filmowego/Gdyńskiej Szkoły Filmowej.


Uczniowie naszej szkoły: Marcin Kuchta, Szymon Małkowski, Kamil Bladowski, Michał Matarewicz i Oskar Höhle z kl. III TU wraz z opiekunką, panią Kamilą Matysiak, napisali i zaprezentowali projekt ELEKTROWNIA WIATROWA polegający na zaprojektowaniu wiatraka wytwarzającego prąd elektryczny przy pomocy turbiny napędzanej energią wiatru. Celem ich projektu było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z energią elektryczną, wiatrową i – szerzej – odnawialną, promocja ekologicznych postaw oraz szkoły i kierunku kształcenia.  


Główną nagrodą w konkursie były czeki pieniężne na realizację projektów dla wszystkich zwycięskich drużyn obu kategorii – szkoły ponadgimnazjalne otrzymały czeki po 1000 zł.
Więcej informacji o konkursie oraz zdjęć z gali na stronie: Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości