II Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”

wpis w: Aktualności | 0

31 marca 2017 roku uczniowie klasy IV TU: Szymon Sajdych i Damian Dziewulski zajęli 3 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie „Technik OZE wszystko może”. W konkursie wzięło udział 9 drużyn z różnych części kraju.

W pierwszym dniu konkursu młodzież wykonywała zadania praktyczne polegające na sporządzeniu pomiarów pracy paneli fotowoltaicznych oraz wykonaniu fragmentu instalacji centralnego ogrzewania z wykorzystaniem różnych metod. Podczas drugiej – teoretycznej – części konkursu uczniowie rozwiązywali test obejmujący wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE).

Dodatkową atrakcją towarzyszącą zmaganiom konkursowym była wycieczka do biogazowni w Piaszczynie, sponsorowana przez Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze.