Warsztaty z odpowiedzialności za kierownicą „AutoAsertywni”

wpis w: Aktualności | 0

W czwartek 6 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z odpowiedzialności za kierownicą „AutoAsertywni”.

Zajęcia Akademii Auto Świat były objęte patronatem honorowym Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ich uczestnicy rozszerzyli swoją wiedzę o tym, kim są uczestnicy ruchu drogowego, jaką pełnią rolę i jaką odpowiedzialność ponoszą piesi, pasażerowie i kierowcy, jakie są główne zagrożenia dla młodych kierowców i jak im przeciwdziałać. Podczas praktycznej części zajęć uczniowie mogli się przekonać, jak zachowuje się ciało człowieka przy zderzeniu oraz czy chcieliby nauczyć się prowadzenia innego rodzaju pojazdu – wózka inwalidzkiego.

Mamy nadzieję, że uczestnicy zajęć będą stosować w życiu poznane zasady: „10 przykazań asertywnego kierowcy, czyli jak przeżyć z niesfornymi pasażerami” oraz „10 przykazań asertywnego pasażera, czyli jak przeżyć z młodym kierowcą”.