Projekt terenu zielonego przy szkole

wpis w: Aktualności | 0

10 kwietnia 2017 roku pani Tesmar i uczniowie klas III TG oraz IV TU porządkowali ogródek szkolny. Był to pierwszy etap prac związanych z modernizacją naszego przyszkolnego terenu w ramach projektu Trening Umiejętności Społecznych.

Zaczęło się od projektowania. Zadania podjęli się uczniowie klas drugiej, trzeciej i czwartej TK. Poniżej kilka przykładowych projektów uczniowskich.

Fundusze na zakup roślin pozyskała pani Tesmar w ramach projektu „Trening umiejętności społecznych”, który jest realizowany w naszej szkole w klasie III G.

Drugi etap prac nad ogródkiem odbył się przy niesprzyjającej pogodzie, na dworze siąpił deszcz. Mimo to uczniowie klasy II TK i III G pod opieką pani Tesmar i pana Jabłonowskiego kontynuowali prace. Trzeba było przesadzić obecne rośliny oraz wyczyścić cały teren, przekopać ziemię i dosypać nowej. Po przygotowaniu terenu zasadzono nowe rośliny. Teraz tylko czekać, jak rośliny przyjmą się i pięknie rozrosną. Przez długie lata będą cieszyć oko.