Wycieczka klas logistycznych na południe Polski

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 19-23 września 2017 roku uczniowie klas logistycznych wzięli udział w zorganizowanej przez panią Annę Kwiatkowską wycieczce na południe Polski.

Celem wyjazdu były przede wszystkim odwiedziny w Nowym Targu w firmie Wojas, która zaprezentowała naszym uczniom cały proces produkcyjny butów, a także różne towarzyszące temu działania istotne w pracy logistyka. Zwiedziliśmy także magazyn firmowy, gdzie uczniowie mogli na żywo zobaczyć, jak przebiega proces pakowania, znakowania i magazynowania towaru.
Ale nasz wyjazd to oczywiście nie tylko zdobywanie wiedzy z zakresu logistyki, to także czas odpoczynku, zachwytu piękną górską przyrodą oraz zabawy i rozrywki. W ramach rozrywki odwiedziliśmy Miejską Halę Lodową zespołu hokejowego Podhale Nowy Targ – wielokrotnego mistrza Polski w hokeju. Tam obejrzeliśmy emocjonujący mecz hokejowy pomiędzy Podhalem i Tychami.
Był także dreszczyk emocji związany z niebezpieczeństwem, które mogą nieść za sobą góry. Nieustannie padający deszcz podniósł znacząco poziom wody w niewinnych górskich strumyczkach, co doprowadziło do tego, że zamieniły się w groźne, rwące strumienie, a w regionie ogłoszono pogotowie powodziowe. Emocji dostarczył nam także sam transport po regionie – okazało się, że nasz autokar jest zbyt duży, aby poruszać się po drodze prowadzącej przez górską przełęcz z miejsca naszego zakwaterowania do innych punktów, które mieliśmy odwiedzić. Na szczęście logistycy rozwiązali i ten problem. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele emocji i radości – myślę, że chętnie byśmy pojechali jeszcze raz.