Integracja klas pierwszych 2017

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 29 września 2017 roku odbył się festyn integracyjny klas pierwszych. Imprezę rozpoczęli zawodnicy Arki Gdynia, którzy wystąpili w pokazowym meczu rugby. Przedstawiciele klas pierwszych mieli następnie okazję rozegrać podobny mecz międzyklasowy.

Kolejni przedstawiciele „pierwszaków” pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego brali udział w strzelaniu z łuku lub w mini-rozgrywkach koszykówki. Celem tych sportowych potyczek było wyłonienie zwycięskiej klasy pierwszej, którą okazała się klasa I aL. Gratulujemy!

Po części sportowej nastąpiło ślubowanie klas pierwszych.

W obecności przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Oskara (z kl. IV TK/U) i zastępczyni przewodniczącego – Agaty (z kl. IV TK/U), reprezentanci klas pierwszych w imieniu swoich koleżanek i kolegów ślubowali:

 • należycie wypełniać obowiązki ucznia tej szkoły i w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę,
 • aktywnie i odpowiedzialnie uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych i w życiu szkoły,
 • dbać o rozwój własnej osobowości,
 • szanować nauczycieli, pracowników szkoły, koleżanki i kolegów,
 • troszczyć się o mienie, porządek i bezpieczeństwo w szkole,
 • przeciwstawiać się przejawom agresji i nietolerancji,
 • dbać o dobre imię tej szkoły.

Kolejnym ważnym krokiem na drodze do przyjęcia pierwszoklasistów do grona społeczności uczniowskiej było symboliczne pasowanie na ucznia Technikum Transportowego, którego dokonał pan dyrektor Konrad Walczak.
W tym celu dla każdego kierunku kształcenia został użyty inny przedmiot:

 • kwiat – jako jeden z elementów architektury krajobrazu,
 • tyczka geodezyjna – wykorzystywana przy pomiarach geodezyjnych,
 • kabel internetowy – symbolizujący szybki przepływ informacji w logistyce,
 • rulon listów przewozowych – dokumentów towarzyszących każdej przesyłce w spedycji,
 • lizak kolejowy – niezbędny dla każdego kontrolera ruchu kolejowego,
 • rura miedziana – ważny element instalacji energetyki odnawialnej.

Po tej uroczystości uczniowie klas pierwszych udali się wraz z wychowawcami na teren obiektu sportowego „Checz” na kiełbaski z grilla. O słodki poczęstunek dla młodszych koleżanek i kolegów zadbali uczniowie klas II.