XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej

wpis w: Aktualności | 0

W poniedziałek 20 listopada 2017 roku pięcioro uczniów: Małgorzata Opalińska z kl. II G/U, Klaudia Dombrowska, Karolina Kitowska i Wojciech Bobowicz z kl. III TK/TG oraz Joanna Ramotowska z kl. IV TG wzięło udział w XI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Rosyjskiej, który odbył się w XIX LO w Gdańsku.

W tym roku tematem przewodnim konkursu była jesień w poezji rosyjskiej XIX i XX wieku. Wszyscy pięknie recytowali wiersze słynnych poetów, m.in. Puszkina, Jesienina, Fieta, Pasternaka, Okudżawy. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego, pani Irena Lewandowska, pod której opieką pojechali na konkurs. Towarzyszyła im również pani Larysa Studzińska, nauczycielka języka angielskiego.