Potyczki Świąteczne 2017

wpis w: Aktualności | 0

Dzień po mikołajkach, czyli w czwartek 7 grudnia odbyły się w naszej szkole Potyczki Świąteczne. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Samorząd Uczniowski, pani Milena Dochtorowicz oraz pani Barbara Czubacka. Klasy I–III rywalizowały między sobą w sześciu konkurencjach:

  • wykonanie świątecznej piosenki (w języku angielskim),
  • stworzenie choinki z nietypowych materiałów,
  • wykonanie łańcucha świątecznego,
  • wykonanie dowolnej ozdoby świątecznej,
  • ułożenie życzeń świątecznych z użyciem wylosowanych (nieoczywistych!) słów,
  • ułożenie krzyżówki świątecznej (w oparciu o kości z gry Scrabble).

O zwycięstwie decydowała suma punktów z wszystkich konkurencji łącznie. Efekty pracy wszystkich klas oceniało jury w składzie: pan dyrektor Konrad Walczak, pani wicedyrektor Ewa Bucholc, pani Magdalena Salewska oraz Oskar i Agata z ramienia Samorządu Uczniowskiego. Wszystkie uczestniczące klasy zaskoczyły jurorów swoją pomysłowością i zaangażowaniem. Wspólna praca była okazją do świetnej zabawy i integracji (dowodem zdjęcia). Ostatecznie jednak jury musiało przydzielić punkty i wyłonić zwycięzców. Wygrała klasa III TS/TU, natomiast miejsca drugie i trzecie zajęły ex equo klasy II bS, I A/G, II bL i II aL.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni biletami do kina dla wszystkich, klasy z miejsc drugiego i trzeciego otrzymają w nagrodę słodką niespodziankę. Efekty pracy wszystkich uczestników można podziwiać w holu głównym przy sekretariacie (łańcuchy, zgodnie z ich przeznaczeniem, na choince).

Choinki oraz życzenia świąteczne od naszych uczniów:

A tak wyglądała praca nad przygotowaniem ozdób i prezentacji: