Klasa IV TG na warsztatach sitodruku

wpis w: Aktualności | 0

We wtorek 19 grudnia 2017 roku klasa IV TG wraz z panią Iwoną Macieszą uczestniczyła w warsztatach z sitodruku.

Sito – tak potocznie w branży poligraficznej określa się sitodruk – to jedna z bardzo wielu istniejących technik druku wykorzystywana do dziś, np. do nadruku na t-shirtach, które wszyscy mamy w swoich szafach.
Na początku uczestnicy przeszli krótkie wprowadzenie do techniki sitodruku, następnie przygotowali własne projekty, naświetlili je, potem wybrali farby i wykonali nadruki poprzez sito, przez które przechodziła farba. Wszyscy uczestnicy wyszli z warsztatów szczęśliwi, pełni wiedzy, ale przede wszystkim z osobiście nadrukowanymi plakatami, koszulkami i torbami na zakupy.
Zajęcia odbywały się w tuBAZIE – nowym centrum kulturalnym powstałym na terenie Parku Kolibki w Gdyni. Pracujący w nim artyści zajmują się tematami związanymi ze sztuką miejską, architekturą, designem oraz technologią. Prowadzący warsztaty pan Mateusz spisał się na medal, było bardzo ciekawie i zabawnie.