Święto Liczby Pi 2018

wpis w: Aktualności | 0

W środę 14 marca 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby Pi. W tym roku święto tej niezwykle popularnej stałej matematycznej uczciliśmy na poważnie i na wesoło. Wszyscy uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i wiedzą, biorąc udział w zmaganiach nie tylko matematycznych.

Matematycy zmierzyli się w międzyklasowym π-konkursie.
Urodzeni humaniści mogli wykorzystać swoje umiejętności, tworząc porywające wiersze o Ludolfinie.
Plakat pod hasłem „Liczba Pi” to konkurencja, w której mogli wykazać się szkolni artyści.
Pi wymawia się po angielsku tak samo jak słowo „ciasto”, więc nie mogło zabraknąć pysznych π-słodkości. 
Rozwiązywanie rebusów było konkurencją dla dociekliwych szkolnych π-detektywów.
Finałową konkurencją Święta Liczby Pi był konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby pi „Twardy dysk”. Rekordzistą w zapamiętywaniu jest chiński ekspert Chao Lu, który potrafi wyrecytować bezbłędnie 67 tys. 890 jej cyfr. A kto jest naszym szkolnym Mistrzem?

Czekamy na podsumowanie konkursów oraz uroczyste wręczenie dyplomów i upominków. Dziękujemy za fajną zabawę.