Dzień Przedsiębiorczości 2018

wpis w: Aktualności | 0

W środę 21 marca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Dzień Przedsiębiorczości.

Zgodnie z założeniami przedsięwzięcie służy zapoznaniu się uczniów szkół ponadgimnazjalnych w trakcie jednodniowej wizyty w wybranej firmie bądź instytucji z zakresem obowiązków na różnych stanowiskach pracy, jak również z kwalifikacjami i predyspozycjami niezbędnymi do wykonywania danego zawodu. Dzień Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w zakresie planowania dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Organizatorem programu, objętego honorowym patronatem Prezydenta RP, jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która stawia sobie za cel umożliwienie młodym ludziom zdobycie wiedzy i umiejętności ułatwiających realizację przyszłych planów zawodowych.
Jak co roku swoje drzwi dla naszych uczniów otworzyły trójmiejskie przedsiębiorstwa, za co serdecznie dziękujemy!
Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Kamila Matysiak.