Finał konkursu „Razem do zawodu” 2018

wpis w: Aktualności | 0

W środę 28 marca 2018 roku w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie „Razem do zawodu”. Nagrody wręczał wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski. Nasi uczniowie: Zuzanna Kaźmierczak, Adrian Nalepka i Adam Cirocki zajęli II miejsce z projektem LOGITRANS.

Opiekunem zespołu była pani Kamila Matysiak.
W konkursie „Razem do zawodu” wystartowało 195 uczniów szkół zawodowych, którzy utworzyli 46 zespołów projektowych. Każdy zespół pod okiem opiekuna przygotowywał nowatorski projekt w jednej z czterech kategorii:

 • technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), elektronika,
 • transport, logistyka i motoryzacja,
 • turystyka, sport i rekreacja,
 • budownictwo.


Jury spośród zaprezentowanych prac nagrodziło 13 zespołów oraz przyznało 15 wyróżnień. Na etapie powiatowym konkurs odbył się w Gdańsku, Gdyni, Malborku i Bytowie. Konkursy dla uczniów pomorskich szkół zawodowych przeprowadzone zostały przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza działającą na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Wyłonieni laureaci ze szczebla powiatowego zostali ocenieni przez kapitułę wojewódzką w składzie:

 • Jarosław Filipczak – Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza,
 • Katarzyna Mykowska oraz Beata Widera – Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Departament Edukacji i Sportu,
 • Sławomir Halbryt – Sescom S.A. z siedzibą w Gdańsku,
 • Arkadiusz Wódarczyk – Flex z siedzibą w Tczewie,
 • Bogdan Ołdakowski – Actia Forum Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni,
 • Jacek Sierzputowski – Drutex S.A. z siedzibą w Bytowie,
 • Krystyna Mielnik – Hotel Dedal w Malborku,
 • Donata Strycharczyk – C. Hartwig Gdynia S.A. z siedzibą w Gdyni,
 • Lidia Rogaczewska – Muzeum Zamkowe w Malborku,
 • Zbigniew Dróżdż – Pracodawcy Pomorza – przewodniczący oddziału w powiecie bytowskim,
 • dr inż. Jarosław Kuchta – Politechnika Gdańska,
 • dr Sławomir Skiba – Akademia Morska w Gdyni,
 • Dominika Czechowska – Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku,
 • dr hab. inż. Zygmunt Kurałowicz – profesor nadzwyczajny Politechniki Gdańskiej.


Konkurs „Razem do zawodu” zorganizowany został w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” realizowanego przez samorząd województwa pomorskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020.