Wycieczka zawodowa kl. I K na stację towarową PKP CARGO S.A.

wpis w: Aktualności | 0

W poniedziałek 4 czerwca 2018 roku klasa I K wraz z wychowawczynią, panią Ireną Lewandowską, i nauczycielem przedmiotów zawodowych, panem Robertem Kamińskim, była na wycieczce zawodowej w Zajączkowie Tczewskim, gdzie uczniowie zapoznali się z pracą stacji towarowej PKP CARGO S.A.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania części administracyjnej czyli zaplecza technicznego i służbowego stacji towarowej. Następnie uczniowie zapoznali się z czynną kabiną maszynisty lokomotywy serii SM42. Na koniec młodzieży została zaprezentowana praca punktu kontrolnego lokomotyw. Po części administracyjnej klasę oprowadzał zastępca naczelnika do spraw trakcji (sekcja przewozów i eksploatacji w Gdyni) pan Dariusz Gełdon, natomiast po części warsztatowej – maszynista instruktor, pan Robert Kamiński.