Wycieczka klas kolejowych do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 21 września 2018 roku wszystkie klasy kolejowe (I K, II K, III K) wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Anną Bednarczyk, panią Ireną Lewandowską i panią Magdą Przydalską-Żyjewską oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Robertem Kamińskim były w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Klasy zwiedziły skansen z przewodniczką, która ciekawie opowiadała o historii lokomotyw, omówiła zasady działania lokomotywy parowej oraz przedstawiła specyfikację techniczną taboru muzealnego.
Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu, oglądała eksponaty oraz pomieszczenia muzealne, m.in. parowozownię powstałą w 1929 roku, a także wagon szpitalny z czasów wojny, czy makietę przedstawiającą stację w Kościerzynie w latach 60. XX wieku.
Dodatkową atrakcją była przejażdżka drezyną, którą wprowadzali w ruch sami uczniowie.