Akcja krwiodawstwa – listopad 2018

wpis w: Aktualności | 0

W środę 14 listopada 2018 roku gościliśmy u siebie ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli dzięki temu szansę oddać honorowo krew.
Zgłosiło się 46 osób, z czego ostatecznie do donacji zakwalifikowało się 33. Łącznie udało się w ten sposób zebrać 14,85 litra krwi!

Pragniemy tu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu całej akcji – organizatorom, pracownikom RCKiK w Gdańsku i krwiodawcom. Dzięki wspólnym wysiłkom mieliśmy szansę uratować życie wielu osób wymagających transfuzji – krew to cenny lek, którego nie da się jednak wyprodukować i nie ma innego sposobu na jego zyskanie, jak tylko krwiodawstwo.
Zachęcamy jednocześnie wszystkich pełnoletnich uczniów do udziału w kolejnej akcji oddawania krwi w naszej szkole, która odbędzie się 6 marca 2019 roku.