Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2018 w Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych

wpis w: Aktualności | 0

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klasy III aL uczestniczyli w warsztatach „Różne oblicza przedsiębiorczości”, które zorganizował Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości wraz z Powiatowym Urządem Pracy w Gdyni. Spotkali się z gdyńskimi przedsiębiorcami, którzy odpowiadali na pytania związane z prowadzeniem własnego biznesu.

Uczniowie klas II aL, II bL, III aS, III bS i III bL odwiedzili Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni. Uczestniczyli w wykładach „Jak zarabiać na pasji” oraz „Dlaczego warto świadomie kształtować swoją ścieżkę kariery już od szkoły średniej”. Młodzież miała okazję spotkać się z panem Wojciechem Grzonkowskim – dyrektorem oddziału w firmie Nagel Group, który opowiadał o swojej pracy i odpowiadał na pytania uczniów.
Na terenie szkoły odbywały się rozgrywki biznesowe.