Otrzęsiny klas pierwszych 2018

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 30 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Polegały one na rywalizacji między klasami w wielu różnorodnych dyscyplinach, między innymi przedstawieniu przygotowanego wcześniej wiersza charakteryzującego dany profil klasy, zidentyfikowaniu nauczycieli na ich zdjęciach z dzieciństwa, odpowiedzi na pytania dotyczące danego zawodu, wypiciu na czas mleka przez słomkę oraz soku z cytryny.

Nie brakło także zadań sportowych, klasy rywalizowały w rzutach piłką do kosza czy przeciąganiu liny.
Po wspaniałej zabawie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni, a także rozdanie dyplomów potwierdzających przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy wszystkim klasom pierwszym i ich wychowawcom za udział w otrzęsinach, wspaniałą zabawę i zaciętą rywalizację oraz gratulujemy zwycięzcom, a oto wyniki:

  • I miejsce zdobyła klasa I bL – 155 p.
  • II miejsce zdobyła klasa I aL – 148 p.
  • III miejsce zdobyła klasa I bS – 140 p.
  • IV miejsce zdobyła klasa I A/G – 124 p.
  • V miejsce zdobyła klasa I aS – 121 p.
  • VI miejsce zdobyła klasa I K/U – 101 p.


Zwycięska klasa I bL w nagrodę idzie ze swoją wychowawczynią na kręgle, natomiast klasa I aL w styczniu wybiera sobie jeden dzień wolny od odpowiedzi i sprawdzianów, a klasa I bS jeden dzień wolny od odpowiedzi.