Wycieczka klas II K/U i II bS do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

wpis w: Aktualności | 0

We wtorek 26 lutego 2019 roku dwie klasy: II K/U i II bS wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Ireną Lewandowską i panią Joanną Tesmar były w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Celem wycieczki było zapoznanie się z wystawą muzeum, pogłębienie wiedzy o II wojnie światowej i kultywowanie pamięci o ofiarach wojny. Wystawa w nowoczesny sposób prezentuje wojnę, zarówno z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki, jak i przeżyć zwykłych ludzi. Ekspozycja przedstawia nie tylko losy Polaków, ale też doświadczenia innych narodów. Sam budynek robi niesamowite wrażenie, bo ma dynamiczną, wznoszącą się ku górze formę, a muzeum mieści się 14 m pod ziemią. Jest to największe pod względem powierzchni muzeum w Polsce, ma ok. 23 tys. m kw., z czego na wystawę główną przeznaczono około 5 tys. m kw.
Nasi uczniowie przez trzy godziny zwiedzali muzeum z przewodnikiem, którego słuchali z wielkim zaciekawieniem, a sama wystawa wywołała w nich silne emocje i skłoniła do refleksji.