Wycieczka klasy II bS do Zakopanego

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 17-21 stycznia 2019 roku uczniowie klasy II bS wraz z wychowawczynią Joanną Tesmar oraz przewodnikiem i nauczycielem geografii w naszej szkole, panem Jackiem Wolanem oraz dwoma zaprzyjaźnionymi opiekunami udali się na podbój górskich szczytów. Oto ich relacja.

Bazę noclegową mieliśmy w Gliczarowie Górnym i stamtąd wyruszaliśmy codziennie na długie trasy, w sumie pokonaliśmy dziesiątki kilometrów. Każdego dnia poznawaliśmy nowe szlaki turystyczne, które prowadziły przez góry, lasy i rzeki. Nie była nam straszna pogoda, choć zmieniała się jak w kalejdoskopie – od pięknego słońca po mroźne zawieruchy. Już pierwszego dnia po przyjeździe do Poronina wędrowaliśmy do Gliczarowa czerwonym szlakiem turystycznym: Skupniowa Góra-Gliczarów Górny-Gliczarowski Grzbiet (ponad 1000 m n.p.m). Nasza kwatera mieściła się w pobliżu ośrodka narciarsko-rekreacyjnego Fiskowa Dolina, gdzie uczniowie mogli ćwiczyć jazdę na nartach.
Kolejnego dnia ruszyliśmy szlakiem do Bukowiny Tatrzańskiej, a następnie do Zakopanego, gdzie oglądaliśmy zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Chętni mogli zwiedzać pałac lodowy i labirynt w pobliżu Wielkiej Krokwi. Kolejny dzień to nowe wyzwania. Czerwonym szlakiem turystycznym zwiedziliśmy Biały Dunajec, pasmo Harenda, Ząb-Gubałówka, Zakopane. To były wspaniałe chwile i myślę, że długo w pamięci zostanie nam ta wyprawa.