Projekt „Serce od serca” – nasi uczniowie dla pacjentów po mastektomii

wpis w: Aktualności | 0

W czasie ferii uczennica klasy I A/G Marta Pałubicka oraz uczniowie klasy I K/U: Małgosia Banasiak, Kasper Jaworski oraz Szymon Topa wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Larysą Studzińską i panią Anną Bednarczyk kreatywnie spędzali czas w szkole, szyjąc poduszki w kształcie serca, które zapewnią komfort pacjentom chorującym na nowotwór piersi, będącym po mastektomii. W ten sposób dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Serce od serca”.

Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Poduszki serca pacjenci otrzymują natychmiast po zabiegu, aby pomagały im one w odzyskaniu sił i ułatwiały rekonwalescencję i rehabilitację.
Poduchy serducha zostały przekazane do Gdyńskiego Centrum Onkologii przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.
Więcej informacji na temat projektu można przeczytać na stronie www.serceodserca.pl