Akcja krwiodawstwa – marzec 2019

wpis w: Aktualności | 0

W środę 6 marca 2019 roku gościliśmy u siebie ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku.Uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli dzięki temu szansę oddać honorowo krew.

Zgłosiły się 42 osób, z czego ostatecznie do donacji zakwalifikowało się 29. Łącznie udało się w ten sposób zebrać 13,05 litra krwi!
Pragniemy tu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu całej akcji – organizatorom, pracownikom RCKiK w Gdańsku i krwiodawcom. Dzięki wspólnym wysiłkom mieliśmy szansę uratować życie wielu osób wymagających transfuzji – krew to cenny lek, którego nie da się jednak wyprodukować i nie ma innego sposobu na jego zyskanie, jak tylko krwiodawstwo.
Zachęcamy jednocześnie wszystkich pełnoletnich uczniów do udziału w kolejnej akcji oddawania krwi w naszej szkole, która odbędzie się jesienią.