Dzień Przedsiębiorczości 2019

wpis w: Aktualności | 0

W środę 20 marca 2019 roku odbyła się już 16. edycja programu Dzień Przedsiębiorczości. Celem programu było włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi oraz stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Młodzież Zespołu Szkół Ekologiczno-Transportowych przystąpiła do kolejnej edycji programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Dniu Przedsiębiorczości wzięło udział 90 uczniów, którzy odwiedzili ponad 30 zakładów pracy.


Dzięki udziałowi w programie uczniowie mieli możliwość:

  • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • zapoznania się z organizacją i działalnością firmy,
  • zapoznania się ze stanowiskiem pracy, zakresem obowiązków,
  • rozmowy z konsultantem – opiekunem ucznia, o motywach wyboru i predyspozycjach do wykonywania danego zawodu, pełnienia danej funkcji, o możliwościach przyszłego zatrudnienia, awansu, wykształcenia koniecznego na danym stanowisku.


Wszystkim przedsiębiorcom bardzo serdecznie dziękujemy!