Projekt Erasmus+ 2018: dzień 1

wpis w: Aktualności | 0

W poniedziałek 25 marca 2019 roku powitaliśmy grupę 18 uczniów i 2 nauczycieli z Dortmundu.

Przez 5 dni goście z Dortmundu będą uczestniczyć wraz z 18 uczniami z naszej szkoły w działaniach (zajęciach, wyjściach, zabawach integracyjnych) realizowanych w ramach projektu Erasmus+ pod hasłem „W poszukiwaniu śladów. Spojrzenie młodego pokolenia na stosunki polsko-niemieckie”.
Drugiego dnia po poczęstunku przygotowanym przez naszych uczniów i nauczycieli przyjdzie czas na pierwsze zabawy integracyjne.

Jak oceniają pierwszy dzień nasi uczniowie?

„Według mnie dzień był naprawdę udany. Pierwsze koty za płoty. Poznaliśmy ich, pierwsze rozmowy za nami. Jutro już pewnie będziemy się czuli swobodniej w swojej obecności. Fajnie, że przyjechały tak otwarte osoby i chętne do nawiązania nowych kontaktów. Było super!” (Marcelina)

„Bardzo pozytywne osoby. Myślałem, że będą unikać kontaktu, że się zamkną w swoich grupach, jednak tak nie było. Byli weseli, pozytywni i starali się złapać jak najlepszy kontakt z nami.” (Kamil)