Projekt Erasmus+ 2018: dzień 3 i 4

wpis w: Aktualności | 0

Trzeci i czwarty dzień spotkania grupa Erasmus+ spędziła poza szkołą.

W środę 27 marca 2019 roku uczestnicy projektu podążali śladami sławnych gdańszczan (np. pomnik Jana Heweliusza, termometr Fahrenheita) oraz literackimi śladami Güntera Grassa (np. Hala Targowa, Baszta Jacek, Złota Brama). Młodzież podzielona na polsko-niemieckie grupy zwiedzała gdańską starówkę w formie tzw. gry miejskiej. Każda grupa miała za zadanie odpowiedzieć na kilka prostych pytań związanych z zabytkami, np. „Ile kondygnacji liczy Dom Angielski?” lub „Co trzyma w ręku Neptun, którego postać znajduje się na fontannie?”
Ważnymi elementami zwiedzania były: Pomnik Kindertransportów, Pomnik Obrońców Poczty Polskiej oraz Muzeum II Wojny Światowej.

W czwartek 28 marca 2019 roku uczestnicy projektu, pracując również w mieszanych grupach, zwiedzali Muzeum Emigracji, a następnie ponownie w formie gry miejskiej poznawali osobliwości Gdyni.
Niespodzianką i oczywiście wielką atrakcją dla wszystkich okazał się „Dar Młodzieży”, który tego dnia przypłynął do Gdyni.

Młodzież niemiecka i polska współpracuje ze sobą doskonale! Realizując zaplanowane działania, nie tylko się uczą, ale świetnie się przy tym wszystkim bawią.