Wycieczka klasy III bS do Europejskiego Centrum Solidarności

wpis w: Aktualności | 0

W czwartek 4 kwietnia 2019 roku klasa III bS była w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Celem wycieczki było zwiedzanie stałej ekspozycji ECS.

Wystawa dedykowana jest historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja zajmuje powierzchnię blisko trzech tysięcy metrów kw. pierwszego i drugiego piętra. Do prezentacji wykorzystane są metody tradycyjne i najnowsze rozwiązania technologiczne.
Uczniowie mieli możliwość obejrzenia eksponatów historycznych, mieli także dostęp do instalacji przestrzennych i elektronicznych, gdzie prezentowane są fotografie, filmowe materiały archiwalne, dokumenty, mapy, biogramy, kalendaria, wycinki prasowe.