Wycieczka kolejowa do Bydgoszczy i Torunia

wpis w: Aktualności | 0

W czwartek 25 kwietnia 2019 roku uczniowie kl. II K wraz z opiekunami: panią Ireną Lewandowską, panem Markiem Ostrowskim i panem Robertem Kamińskim byli na wycieczce zawodowej w Bydgoszczy i Toruniu.

W Bydgoszczy odwiedzili nastawnię dysponującą BgA wyposażoną w urządzenia srk elektromechaniczne suwakowe. W Toruniu na dworcu zwiedzili Kolejową Izbę Tradycji, następnie zapoznali się z pracą nastawni dysponującej TrB (urządzenia srk przekaźnikowe) oraz nastawni rozrządowej TrG (sterującej rozrządem grawitacyjnym wagonów z górki rozrządowej). Na koniec byli w Sekcji Utrzymania Taboru Trakcyjnego Toruń Kluczyki, należącej do Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Spółki Przewozy Regionalne w Bydgoszczy, gdzie zwiedzili hale przeglądowo-naprawcze z ich bogatym wyposażeniem i zapoznali się z procesem technologicznym utrzymania taboru. Wycieczka była bardzo interesująca, nastawiona na zdobycie ciekawej kolejowej wiedzy, a młodzież wróciła z niej w dobrym humorze. Bardzo dziękujemy za tak profesjonalnie przygotowany wyjazd panu Markowi Ostrowskiemu, nauczycielowi kolejowych przedmiotów zawodowych.