Rejs klasy III K/U żaglowcem „Zawisza Czarny” po Zatoce Gdańskiej

wpis w: Aktualności | 0

W poniedziałek 16 września 2019 roku klasa III KU w nagrodę za najwyższą średnią i najlepszą frekwencję w szkole wypłynęła wraz z wychowawczynią panią Ireną Lewandowską i nauczycielem przedmiotów zawodowych panem Krzysztofem Woźniakiem w rejs żaglowcem „Zawisza Czarny” po Zatoce Gdańskiej.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Pomorze na morze”, w której udział biorą placówki oświatowe z całego województwa. Jako pierwsi na morze udali się uczniowie naszej szkoły. Po rejsie młodzież gościła w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego na zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski lekcji samorządności – prezentacji dotyczącej roli i zasad działania Samorządu Terytorialnego. Wszyscy przeżyli prawdziwą morską przygodę, bo oprócz rejsu mieli też okazję zwiedzić żaglowiec, który został zbudowany na bazie kadłuba statku rybackiego „Cietrzew”, zwodowanego w 1952 r. w Stoczni Północnej w Gdańsku. Statek został przekazany ZHP przez Ministerstwo Żeglugi i przebudowany na żaglowiec, a banderę podniesiono 15.07.1961 r. Po rejsie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa. Udział w tym projekcie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego zorganizowała pani pedagog Anna Zaremba, której bardzo dziękujemy.

Zobacz więcej informacji na oficjalnej stronie Gdyni