Nasi uczniowie na 13. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2019

wpis w: Aktualności | 0

W piątek 27 września 2019 roku kolejarze z klas II K i III K wraz z opiekunami – panem Zbigniewem Jędrzejczykiem, panią Ireną Lewandowską oraz panią Marzenną Dębek – byli na 13. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2019 w Gdańsku.

Uczestniczyli w Dniu Edukacji i Kariery. Jest to wyjątkowe wydarzenie skierowane zarówno do młodych ludzi rozpoczynających karierę zawodową, osób już posiadających doświadczenie zawodowe, jak również do wystawców Targów TRAKO. To promocja atrakcyjnych ofert pracy, praktyk i staży dla uczniów, studentów oraz absolwentów szkół wyższych. To także możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu pracodawców z kandydatami oraz porównania ofert pracodawców z branży transportu szynowego – dynamicznie rozwijającego się sektora gospodarki, zainteresowanego pozyskiwaniem nowych pracowników.
Nasza młodzież podczas tego dnia zwiedzała ekspozycję wystawienniczą TRAKO – drugich co do wielkości targów branży transportu szynowego w Europie, w których uczestniczyło 700 wystawców z ponad 20 krajów świata, reprezentujących przewoźników, producentów taboru i infrastruktury oraz ich dostawców. Nasi uczniowie mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami i międzynarodowymi projektami realizowanymi dla transportu szynowego, a także uczestniczyć w debatach i spotkaniach indywidualnych z pracodawcami i ciekawymi ludźmi, wziąć udział w warsztatach i turniejach wiedzy o kolei, za które otrzymali nagrody i drobne gadżety. Uczniowie bardzo dobrze się bawili, na koniec zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie zbiorowe. Następne takie targi odbędą się u nas dopiero za dwa lata, bo przyszłoroczne zaplanowane są w Berlinie.