Weimar: polsko-niemieckie spotkanie młodzieży w ramach programu Erasmus+ 2018

wpis w: Aktualności | 0

W dniach od 8 do 11 października 2019 roku odbyło się w Weimarze spotkanie uczniów naszej szkoły z uczniami z Dortmundu. Było ono drugim (po spotkaniu w marcu tego roku w Gdyni) spotkaniem w ramach programu Erasmus + odbywającym się pod hasłem: „W poszukiwaniu śladów. Spojrzenie młodego pokolenia na stosunki polsko-niemieckie”.

Pierwszego dnia młodzież uczestniczyła w zabawach integracyjnych. Drugiego dnia grupa zwiedzała Miejsce Pamięci – Obóz Koncentracyjny w Buchenwaldzie, który przypomniał wszystkim o tragicznych skutkach polityki nazistowskiej.
Ostatniego dnia młodzież podążała śladami wybitnych niemieckich poetów: Johanna Wolfganga Goethego i Fryderyka Schillera. Uczestnicy wycieczki zwiedzali Stare Miasto w Weimarze w polsko-niemieckich grupach w ramach tzw. gry miejskiej.
W ciągu tych trzech wspólnie spędzonych dni młodzież wiele się nauczyła, a spędzając ze sobą całe dnie i wieczory, miała okazję bardzo dobrze się wzajemnie poznać oraz zaprzyjaźnić.
Ciężko było się rozstać! Do zobaczenia w maju 2020 w Dortmundzie!