Spotkanie muzyczno-poetyckie o tematyce bożonarodzeniowej

wpis w: Aktualności | 0

Wspólne śpiewanie kolęd raduje i łączy, a przede wszystkim stanowi istotę okresu Świąt Bożego Narodzenia.
20 grudnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole wspólne kolędowanie.

W świątecznie udekorowanej sali zebrali się uczniowie, nauczyciele i dyrekcja. Koncert kolęd został zorganizowany przez uczniów naszej szkoły, a jego koordynatorkami były panie Katarzyna Wojciechowska, Magdalena Śmigiel i Larysa Studzińska.
Występujący zadbali o aranżację muzyczną przygotowanych przez siebie świątecznych utworów. Zaangażowanie było nagradzane gromkimi brawami. Rozbrzmiewały nastrojowe teksty: „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”, „Gore gwiazdka Jezusowi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „ Mario, czy już wiesz?” i wiele innych. Różnorodne wykonania kolęd wprowadzały wszystkich w świąteczny czas oraz zachęcały uczniów i nauczycieli do wspólnego śpiewania.
Główną ideą koncertu było kultywowanie polskiej tradycji wspólnego kolędowania, ale był on również doskonałą okazją do spotkania się społeczności szkolnej w świątecznej atmosferze.