Wycieczka klasy III K/U do Krakowa i Bochni

wpis w: Aktualności | 0

W dniach od 28 do 31 stycznia 2020 roku klasa III K/U wraz z wychowawczynią, panią Ireną Lewandowską, i nauczycielami przedmiotów zawodowych, panem Krzysztofem Woźniakiem i panem Markiem Ostrowskim, była na wycieczce w Krakowie i Bochni.

Uczestników czekało wiele atrakcji: spacery po krakowskim Starym Mieście, wizyta w multimedialnym Muzeum Historycznym Miasta Krakowa pod Rynkiem, wyjazd do Sekcji Eksploatacji i Napraw Taboru Trakcyjnego należącej do Zakładu Południowego PKP Intercity (dawna lokomotywownia Kraków Prokocim) w Krakowie-Bieżanowie. Natomiast w Bochni nasi uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli; odbyli tam na głębokości 250 m niezwykłą podróż z przewodnikiem przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni, połączoną z podziwianiem podziemnej ekspozycji multimedialnej. Wszyscy mieszkali w hotelu na obrzeżach Starego Miasta, a posiłki jadali w staromiejskich restauracjach. Organizatorem i kierownikiem wycieczki był pan Marek Ostrowski, któremu bardzo dziękujemy za tak profesjonalnie przygotowaną wyprawę.