Akcja krwiodawstwa – luty 2020

wpis w: Aktualności | 0

We wtorek 11 lutego 2020 roku gościliśmy u siebie ekipę wyjazdową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły mieli dzięki temu szansę oddać honorowo krew.

Zgłosiło się 56 osób, a ostatecznie do donacji zakwalifikowało się 39, z czego 24 osoby oddawały krew po raz pierwszy w życiu. Łącznie udało się w ten sposób zebrać 17,55 litra krwi, co stanowi nowy rekord poboru krwi w naszej szkole!
Pragniemy tu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu całej akcji – organizatorom, pracownikom RCKiK w Gdańsku i krwiodawcom. Dzięki wspólnym wysiłkom mieliśmy szansę uratować życie wielu osób wymagających transfuzji – krew to cenny lek, którego nie da się wyprodukować i nie ma innego sposobu na jego zyskanie, jak tylko krwiodawstwo.
Zachęcamy jednocześnie wszystkich pełnoletnich uczniów do udziału w kolejnej akcji oddawania krwi w naszej szkole, która odbędzie się najprawdopodobniej jesienią.