Projekt praktyk zawodowych Erasmus+: zakończenie rekrutacji i pierwsze spotkanie organizacyjne

wpis w: Aktualności | 0

W połowie listopada 2020 r. zakończyła się w Zespole Szkół Ekologiczno-Transportowych w Gdyni rekrutacja do projektu praktyk zawodowych w ramach programu Erasmus+.
W ramach projektu 14 uczniów z kierunku technik transportu kolejowego będzie miało możliwość wyjazdu na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Malagi w Hiszpanii, a grupa 8 uczniów z kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz 8 uczniów reprezentujących kierunek technik geodeta odbędzie praktyki w Rimini we Włoszech.

Podczas pierwszego spotkania organizacyjnego, które odbyło się 26 listopada 2020, stosownie do obecnej sytuacji w formie online, uczestnicy zapoznali się z ogólnymi zasadami udziału w projekcie „Europejskie praktyki zawodowe uczniów ZSET”. Uczestnicy oczekują, że dzięki udziałowi w projekcie poszerzą swoją wiedzę i rozwiną kompetencje zawodowe i językowe, wzmocnią umiejętność pracy w grupie oraz będą mieli szansę poznać i porównać z polskimi aspekty geodezji włoskiej, włoskie rozwiązania w obrębie energetyki odnawialnej czy hiszpańskie rozwiązania w dziedzinie kolejnictwa.

Nasi uczniowie liczą na to, że pobyt za granicą będzie także przygodą, podczas której poznają nową kulturę, nowych ludzi, będą mieli okazję podziwiać piękne i niepowtarzalne krajobrazy oraz zasmakować potraw kuchni włoskiej czy hiszpańskiej.

Uczestnicy nie kryją również swoich obaw związanych z tym, czy poradzą sobie z przełamaniem barier językowych lub czy będą umieli zachować spokój i opanowanie w sytuacjach stresowych. Oczywiście, towarzyszy im też niepewność, czy planowane na przyszły rok terminy praktyk nie będą musiały ze względu na pandemię koronawirusa ulec zmianie. Ale przyznają, że trzeba być dobrej myśli. 🙂