I Międzyszkolny Konkurs „Rosja znana i nieznana”

wpis w: Aktualności | 0

Troje uczniów z naszej szkoły: Mikołaj K. z kl. I AU, Aleksander G. z kl. III KU oraz Anhelina B. z kl. III aL wzięło udział w I Międzyszkolnym Konkursie „Rosja znana i nieznana” zorganizowanym przez X LO w Gdyni. Współorganizatorem tego wydarzenia był Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich Wydziału Filologicznego UG.

Konkurs odbył się zdalnie, a jego celem było przybliżenie historii, tradycji i kultury rosyjskiej oraz popularyzowanie wiedzy o naszym wschodnim sąsiedzie. Warunkiem udziału było samodzielne przygotowanie prezentacji na dowolny temat związany z Rosją. Nasi uczniowie bardzo nowatorsko podeszli do tego wyzwania i swoje zadania wykonali w sposób atrakcyjny, prezentując bardzo interesujące tematy. W poniedziałek 14 grudnia 2020 r. konkurs rozstrzygnięto.

Nasza uczennica Anhelina otrzymała wyróżnienie, czego jej bardzo gratulujemy. Dyplom i nagroda zostaną przesłane do szkoły w styczniu.