Szczepienia uczniów

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 17.05. rusza rejestracja na szczepienie przeciwko Covid-19 osób urodzonych w 2005 i 2004 roku. Szczepionka Comirnaty firmy Pfizer została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do szczepienia osób w wieku 16 lat i starszych, a pozytywny efekt szczepień populacyjnych już dzisiaj jest widoczny w znacznie zmniejszonej liczbie zachorowań. 

W związku z powyższym pragniemy zaprosić Uczniów na szczepienia, które odbywają się w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym- Centrum Sportu GUMed przy ul. Dębinki 21 w Gdańsku. 

Celem zapisu na szczepienie należy podać Imię, Nazwisko, PESEL i numer telefonu Ucznia, a także numer telefonu do prawnego opiekuna oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dla ułatwienia rejestracji załączamy plik, w którym należy umieścić dane i wysłać go na adres szczepienia.covid@uck.gda.pl W tytule maila należy wpisać nazwę jednostki zgłaszającej Uczniów na szczepienie. Po otrzymaniu od Państwa listy z Uczniami dokonamy ich zapisu, a termin wizyty zostanie wysłany SMSem. 

Zachęcamy do wcześniejszego pobrania formularza (w załączniku) i podpisania go przez opiekuna prawnego. Oczywiście, jeżeli Uczeń nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w Punkcie Szczepień. Wówczas osoba niepełnoletnia będzie musiała przyjść na szczepienie z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia. 

Informujemy, że informacja o możliwości szczepienia w naszym punkcie jest skierowania również do Rodzin Uczniów i pracowników Szkoły. 

Informacje na temat szczepień znajdą Państwo pod adresem: https://www.gov.pl/web/zdrowie/od-poniedzialku-rusza-rejestracja-16-i-17-latkow-na-szczepienia

Informacje na temat Punktu Szczepień Uniwersyteckie Centrum Kliniczne- Centrum Sportu GUMed: https://uck.pl/news/punkt-szczepien-przeciw-covid-19-w-cs-gumed.html

Pozostajemy do Państwa dyspozycji i z chęcią odpowiemy na pytania, które można kierować na adres mailowy pzwolak@uck.gda.pl i maradamowicz@uck.gda.pl.

Pozdrawiamy,

Koordynatorzy Szczepień UCK

(fot. Obraz Wilfried Pohnke z Pixabay)