Wycieczka klas III S i III A/U do Torunia

wpis w: Aktualności | 0

We wtorek 12 października 2021 r. uczniowie klas III S i III A/U wraz z nauczycielami wyruszyli w podróż do Torunia.

Wizytę w mieście zaczęli od samodzielnego wypiekania pierników zgodnie z tradycyjną recepturą.  Prowadzący zajęcia w zabawny sposób, gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej, opowiedzieli historię piernika.

Następnie uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście, który przebiegał w formie gry miejskiej. Podczas wykonywania różnych zadań mieli okazję zwiedzić bogatą w zabytki starówkę.

Kolejnym punktem wycieczki był „Niewidzialny dom”. Jest to miejsce, w którym poznaje się świat bez użycia zmysłu wzroku. Uczniowie poruszali się w całkowitych ciemnościach. A wszystko po to, by przekonać się, jak na co dzień funkcjonuje osoba niewidoma. Wizyta w „Niewidzialnym domu” miała dla uczestników wycieczki ogromny walor edukacyjny. Uświadomiła ona, jakie przeciwności muszą na co dzień pokonać osoby niewidome, z jakimi trudami się zmierzyć.

Po wielu atrakcjach, z uśmiechami na twarzach, nasi uczniowie powrócili do Gdyni.