Nowy projekt Erasmus+ w naszej szkole

wpis w: Aktualności | 0

Nazwa projektu: Sun Water Wind of Renewable Energy – S2WRE

Trzy kraje: Francja, Polska i Turcja rozpoczynają współpracę w nowym międzynarodowym projekcie Erasmus+ Partnerstwa w zakresie współpracy w ramach Akcji 2 – Partnerstwa na małą skalę (KA210).

Głównym koordynatorem projektu jest Lycée Pablo Neruda (LPN) Saint Martin d’Hères, Grenoble, Francja: https://pablo-neruda.ent.auvergnerhonealpes.fr/ouverture-a-l-international/erasmus-/erasmus-projet-s2wre/erasmus-projet-s2wre-14487.htm

Kolejnym partnerem jest Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ankara, Turcja: https://mimarsinanmtal.meb.k12.tr/

Czas trwania projektu: 01.11.2021–01.07.2023

Trzy szkoły, trzy kraje, jeden cel/kierunek – Projekt S2WRE wyraźnie nawiązuje do unijnych zasad i wartości dobrego obywatelstwa, zwłaszcza w odniesieniu do walki ze zmianami klimatycznymi. Zmiana klimatu pokazuje, że istnieje pilna potrzeba działania na rzecz zrównoważonej i odnawialnej energii elektrycznej (RE).

Uczniowie przez cały czas trwania projektu będą współpracować ze sobą na platformie TwinSpace za pośrednictwem eTwinning.

W ramach projektu S2WRE przewidziane są dwie mobilności (wyjazdy) dla 6 osobowej grupy do Ankary w Turcji oraz do Saint Martin d’Hères we Francji. My także będziemy mieli przyjemność gościć francuskich i tureckich uczniów.

Projekt S2WRE zakłada:

  • szkolenie elektryków odpowiedzialnych ekologicznie,
  • zdobycie wiedzy na temat źródeł energii odnawialnej,
  • zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie instalacji energii odnawialnej,
  • realizację kilku wspólnych zadań, np. złożenie miniaturowych turbin wiatrowych, instalacje paneli fotowoltaicznych,
  • wizyty w hydroelektrowniach wodnych, elektrowni fotowoltaicznej, na farmie wiatrowej i w elektrowni na biomasę do produkcji energii odnawialnej w Polsce, Francji i Turcji.

Dzięki udziałowi w projekcie S2WRE nasi uczniowie zdobędą nowe umiejętności i kompetencje cyfrowe, a także rozwiną swoje umiejętności współpracy w środowisku zawodowym. Ponadto zapoznają się lepiej z polskimi i europejskimi normami w zakresie odnawialnych źródeł energii, udoskonalą umiejętność porozumiewania się w języku angielskim, poznają kulturę krajów partnerskich, rozwiną umiejętności komunikacyjne.

Projekt ten jest w pełni finansowany przez Unię Europejską.