Bezpłatne szkolenia online dla rodziców i nauczycieli – ciąg dalszy

wpis w: Aktualności | 0

„Dobrze, że jesteś”. Kampania przeciwdziałania depresji

AKTUALIZACJA 08.11.2021 r.:

Zaproszenie na wydarzenie „Rodzice – w jaki sposób budować dobrą relację z dzieckiem, aby przeciwdziałać problemowi depresji”.
Kliknij poniższy link, aby się zarejestrować. Po rejestracji otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem oraz instrukcją logowania.


https://fundacjadbamomojzasieg.clickmeeting.com/396791613/register

Zapraszamy rodziców i nauczycieli na bezpłatne szkolenia online (webinaria) prowadzone przez ekspertów Fundacji Dbam o Mój Zasięg.

Kampania potrwa od października 2021 roku do czerwca 2022 roku. Jej celem jest budowanie świadomości mieszkańców Gdyni, zwłaszcza najmłodszych, na temat depresji, nauka rozpoznawania jej symptomów w najbliższym otoczeniu i odpowiednia profilaktyka. Aby z przygotowanych materiałów skorzystać mogło jak najwięcej osób, elementem kampanii jest strona internetowa www.dobrzezejestes.org oraz szereg działań w internecie. Przez cały czas trwania kampanii na jej stronie pojawiać się będą dostępne dla wszystkich nowe cenne materiały – cyfrowe materiały edukacyjne, poradniki, infografiki, a także podcasty, audycje radiowe i animacja wideo. 

Dla rodziców przygotowano 15 webinarów tematycznych o metodach rozpoznawania pierwszych objawów depresji u dziecka i sposobach walki z nią. Poprowadzi je zespół specjalistów z Fundacji oraz partnerów kampanii, firmy In Gremio i Akademia Ja.

Dla nauczycieli odbędą się szkolenia online, podczas których zdobędą oni kompleksową wiedzę na temat depresji i otrzymają poradnik mówiący o tym, jak rozpoznawać pierwsze symptomy tej choroby i jak postępować z dziećmi i młodzieżą z objawami depresji. Szkoły otrzymają także zestaw infografik, które będą mogły wykorzystać w zajęciach dydaktycznych. Dla sześciu grup gdyńskich nauczycieli, pracowników oświaty i specjalistów przewidziano udział w spotkaniach superwizyjnych na temat rozwiązywania bieżących trudności szkolnych uczniów.

Żródło: https://dobrzezejestes.org/o-kampanii/

Harmonogramy szkoleń – w załącznikach poniżej

Załączniki