Darmowe warsztaty z programowania Koduj z Gigantami

wpis w: Aktualności | 0

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, odbywające się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

Akcji towarzyszy również specjalny rankingowy konkurs dla szkół, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. 

W poprzedniej, 9. edycji, udział wzięło prawie 11 000 uczniów!

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować
się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.