Rządowa strona internetowa do koordynowania pomocy dla Ukrainy

wpis w: Aktualności | 0

W niedzielę 27 lutego uruchomiona została rządowa strona internetowa do koordynowania pomocy dla Ukrainy:

https://pomagamukrainie.gov.pl/

Strona ma dwie wersje językowe: polską i ukraińską. Znajduje się na niej formularz dla osób, które chcą opuścić Ukrainę lub już przybyły do Polski. Trafi on do właściwej jednostki pomagającej uchodźcom.

Za pośrednictwem strony można również zgłosić chęć udzielenia konkretnej pomocy, w tym m.in. finansowej, humanitarnej, psychologicznej, prawnej czy dot. zapewnienia schronienia. Gotowość do udzielenia pomocy można zgłaszać jako organizacja pozarządowa, firma bądź osoba prywatna.

Jest to też miejsce, w którym można znaleźć zbiórki, zrzutki i wiele innych działań na rzecz uchodźców.