Sadzenie nowych drzew na terenie przy naszej szkole

wpis w: Aktualności | 0

Od stycznia 2022 roku Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych uczestniczy w pilotażowym projekcie dotyczącym sadzenia drzew i eko-edukacji. W ramach projektu najpierw pani Ewa Bucholc przygotowała scenariusz lekcji dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych: „Znaczenie drzew dla ludzi, dla miasta i dla klimatu”. Następnie odbyło się robocze spotkanie z panem Szymonem Śliwińskim z Biura Ogrodnika Miasta. Ze strony szkoły czynny udział w realizacji projektu wzięli nauczyciele przedmiotów zawodowych na kierunku technik architektury krajobrazu: pani Ewa Świderska-Mądry i pan Piotr Jabłonowski.

W środę 18 maja 2022 r. posadzono w wyznaczonych miejscach pięć choin kanadyjskich (Tsuga canadensis) oraz pięć grabów pospolitych (Carpinus betulus). Podczas nasadzenia drzew byli obecni (od lewej na pierwszym zdjęciu) pan Naczelnik Wydziału Ogrodnika Miasta Tadeusz Schenk, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Marcin Wołek, Dyrektor ZSET Konrad Walczak i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Jakub Ubych oraz uczniowie z klasy III TA o kierunku technik architektury krajobrazu.

Młodzież ZSET brała cały czas aktywny udział w działaniach związanych z projektem pod kierunkiem pani Świderskiej-Mądry i pana Jabłonowskiego. Uczniowie praktycznie wykorzystywali swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć lekcyjnych.