Wycieczka klas II L i II S do Wrocławia

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 25–27 maja 2022 r. uczniowie klas II L i II S byli na wycieczce we Wrocławiu. Jako opiekunowie pojechali z nimi panie Magda Przydalska-Żyjewska i Monika Wera oraz pan Krzysztof Woźniak.

Program przewidywał wiele atrakcji. Uczestnicy wycieczki wjechali na Sky Tower, najwyższą budowlę południowej Polski (o wysokości 212 m), skąd z punktu widokowego na 49. piętrze podziwiali panoramę miasta.

Obejrzeli „Kolejkowo”, jedną z największych w Polsce makietę terenowo-kolejową z modelami środków transportu. Zwiedzali Stare Miasto oraz Ostrów Tumski, a także wrocławskie ZOO i Afrykarium oraz Muzeum Narodowe.

Byli też w Muzeum Wody „Hydropolis”, w którym znajduje się ciekawa ekspozycja interaktywna zlokalizowana w dawnym podziemnym zbiorniku wody na terenie Wodociągów Miejskich.
Obejrzeli Panoramę Racławicką, jeden z największych w Europie obrazów dioramicznych, który powstał pod kierunkiem artystów Wojciecha Kossaka i Jana Styki.