Krystian Trepczyk podwójnym medalistą w Mistrzostwach Świata

wpis w: Aktualności | 0

Z przyjemnością informujemy o udanym występie naszego ucznia Krystiana Trepczyka zawodnika UKS Gromik Gdynia na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym.

W dniach od 4 do 11 września 2022 r. w Lignano we Włoszech odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym.

Krystian Trepczyk po wspaniałej walce w finale wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym w konkurencji trójbój. Nasz zawodnik od początku rywalizacji wykazywał dobre przygotowanie, w eliminacjach w swojej grupie zajął pierwsze miejsce, a w półfinale w grupie B drugie. W finale wystartowało 18 zawodników, a po wspaniałej walce linię mety Krystian przekroczył jako trzeci.

Krystian wraz z reprezentacyjnym kolegą Bartoszem Szmytke wywalczyli też brązowy medal w sztafecie w konkurencji trójbój. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: pływanie 2×100 m stylem dowolnym, bieg (laser run) 4×600 m połączony ze strzelaniem z pistoletu laserowego.

Krystian Trepczyk i Bartosz Szmytke zdecydowanie zwyciężyli w konkurencji pływanie z czasem 1:52:11. Drudzy na mecie wyścigu Egipcjanie stracili do naszych trójboistów ponad 3 s.

Ostateczny podział medali nastąpił w konkurencji laser run. Szmytke i Trepczyk wyruszyli na pierwszą pętlę biegu z przewagą 10 sekund nad rywalami. W stawce bardzo mocnych rywali każdy pojedynczy błąd na strzelnicy był bardzo istotny w ostatecznej klasyfikacji. Bardzo dobrze strzelali Egipcjanie i Francuzi, którzy ukończyli wyścig minimalnie przed naszymi zawodnikami.

Gratulujemy i życzymy Krystianowi kolejnych sukcesów w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych.