Wycieczka klas IV A/U i IV S do Wrocławia

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 14–16 września 2022 r. uczniowie klas IV S i IV A/U byli na wycieczce we Wrocławiu. Jako opiekunowie pojechały z nimi panie Anita Zima, Anna Becker, Joanna Tesmar i Joanna Czołpińska.

Program przewidywał wiele atrakcji. Uczestnicy wycieczki wjechali na Sky Tower, najwyższą budowlę południowej Polski (o wysokości 212 m), skąd z punktu widokowego na 49. piętrze podziwiali panoramę miasta.

Zwiedzali Stare Miasto oraz Ostrów Tumski. Odwiedzili również wrocławskie ZOO i Afrykarium, gdzie na 33 ha mieszka 5 tys. zwierząt, przedstawicieli 900 gatunków ze wszystkich kontynentów i środowisk. Wrocławskie Afrykarium to szczególne miejsce, które zaprasza do podróży przez siedem regionów Afryki – Morze Czerwone, plażę nad Morzem Czerwonym, Wielkie Jeziora Afrykańskie, Kanał Mozambicki, Wschodnią Afrykę, Wybrzeże Namibii i dżunglę położoną nad rzeką Kongo. Budynek ma 160 metrów długości i 54 metry szerokości, a spotkać w nim można lądowe żółwie pustynne, hipopotamy nilowe, dikdiki, krokodyle, kotiki afrykańskie.

Byli też w Muzeum Wody „Hydropolis”, w którym znajduje się ciekawa ekspozycja interaktywna zlokalizowana w dawnym podziemnym zbiorniku wody na terenie Wodociągów Miejskich.

Obejrzeli Panoramę Racławicką, jeden z największych w Europie obrazów dioramicznych, który powstał pod kierunkiem artystów Wojciecha Kossaka i Jana Styki.

Na wycieczce każdy znalazł coś dla siebie. Miłośnicy historii, biologii, geografii, matematyki, fizyki, spedytorzy, architekci, ekolodzy… Był to czas nauki, ale również długich koleżeńskich rozmów i wspólnie spędzonego czasu.