Finał Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii

wpis w: Aktualności | 0

W czwartek 8 grudnia 2022 roku na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Zarządzaniu i Ekonomii. Do konkursu przystąpiło łącznie 126 uczniów z 16 szkół średnich z województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i opolskiego, natomiast w samym finale wzięło udział 32 uczniów z 13 szkół.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, a patronat medialnyportal Trojmiasto.pl.

Uczennice naszej szkoły były świetnie przygotowane. Maja Korthals z kl. IV S zdobyła trzecie miejsce, a Jagoda Krasowska – również z kl. IV S – czwarte. Gratulujemy!

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich, propagowanie zasad optymalnego gospodarowania, kreowania postaw przedsiębiorczych, a także wskazanie młodzieży możliwych kierunków rozwoju poprzez zachęcanie jej do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów wyższych.